Поділитись у соцмережах

Пам’ятка

          Вірусний гепатит «А» – гостре інфекційне захворювання, яке передається переважно фекально-оральним шляхом при вживанні питної води, харчових продуктів, забруднених вірусом. Можлива передача захворювання контактно-побутовим шляхом через предмети домашнього вжитку (посуд, білизну, інші предмети, якими користувався хворий).
          Джерелом зараження може бути тільки людина, як з жовтяничною, так і з безжовтяничною формою хвороби.
          Вірус гепатиту «А» стійкий у зовнішньому середовищі. Від моменту зараження людини до появи перших ознак захворювання проходить від 7-ми до 50 днів.
          Захворювання починається гостро. В перебігу хвороби є два періоди. Переджовтяничний характеризується підвищеною температурою тіла до 38оС, головним болем, болем в області печінки, нудотою, блювотою. Сеча темніє, кал знебарвлюється. У цей період хворі найбільш небезпечні для оточуючих за рахунок масивного виділення вірусу у зовнішнє середовище.
          Жовтяничний період починається з появи жовтяниці білків очей, слизових оболонок, шкіри. З появою жовтяниці хворі відчувають полегшення, а виділення вірусу різко зменшується.
          Епідеміологічне значення має те, що в 60-90% випадків гепатиту «А» спостерігаються безжовтяничні форми, що призводить до несвоєчасного виявлення захворювання.
          В сучасних умовах існують досить ефективні вакцини, які захищають від гепатиту «А». Між тим, вакцинація від цього захворювання відноситься не до обов’язкових, а до рекомендованих.
          Враховуючи, що заразитись цією хворобою можливо контактним шляхом через брудні руки, посуд, іграшки, рушники загального користування, дверні ручки туалетів, необхідно суворо дотримуватись правил особистої гігієни.           Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми-обдати окропом.
          У зв’язку з тим, що переважно захворювання виникає з вживанням недоброякісної питної води, питному режиму приділяється особлива увага. Це стосується сільських районів, де відсутнє централізоване водозабезпечення та для пиття населенням використовується вода із шахтних колодязів. Власники приватних шахтних колодязів повинні періодично, не рідше одного разу на рік, чистити їх та з профілактичною метою дезінфікувати.
          Отже, для попередження захворювання на вірусний гепатит «А», необхідно додержуватись простих правил:
- для пиття і приготування їжі використовувати питну бутильовану воду промислового виробництва або воду з централізованих джерел водопостачання;
-овочі та фрукти перед вживанням ретельно мити, обдавати окропом;
-дотримуватись правил особистої гігієни;
-обов’язково мити руки з милом перед приготуванням їжі та перед її вживанням, після кожного відвідування туалету;
          У випадку появи перших ознак захворювання необхідно терміново звернутись до лікувальної установи. Не займайтесь самолікуванням! Бережіть своє здоров’я та здоров’я оточуючих вас людей!

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net Самое современное лечение грыж

Поиск

2498223
Сьогодні
Учора
Цей тиждень
Минулий тиждень
Цей місяць
Минулий місяць
Всього
211
288
499
1025
6323
8497
2498223

Forecast Today
264

10.13%
30.13%
6.09%
1.58%
0.28%
51.79%
Online (15 minutes ago):24
24 guests
no members

Your IP:3.230.144.31